Członkowie SOSK na kursie BLS-AED PROVIDER KURS Europejskiej Rady Resuscytacji będącego kolejnym etapem V-tego Praskiego Konkursu Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej „Pięć złotych minut”.

W sobotę, 20 lutego 2016, w gościnnych murach Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 przy ul. Kawęczyńskiej 2 odbył się kurs BLS-AED certyfikowany przez Europejską Radę Resuscytacji, prowadzony przez Fundację Prometeusz którego współorganizatorem była Praska Auto Szkoła.
Piąta jubileuszowa edycja konkursu skłoniła organizatorów do pewnych podsumowań i wyznaczenia dalszych kierunków rozwoju programu. Do konkursu, powiększając zasięg oddziaływania terytorialnego, zaproszono szkoły podstawowe z Sulejówka, Ząbek i Zielonki. Poszerzając krąg adresatów szkoleń z pierwszej pomocy zaproszono do udziału w nich również osoby nie związane z edukacją szkolną, ale mogące stać się ambasadorami pomocy przedmedycznej i Konkursu w swoich środowiskach. Wśród uczestników kursu znaleźli się Andrzej Zawadka i Piotr Lewandowski członkowie załogi Toyota Marki, Edyta Jasińska-Beń i Jacek Maniecki instruktorzy nauki jazdy a za razem członkowie Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców(SOSK) w Warszawie oraz znamienici mieszkańcy i restauratorzy prawobrzeżnej Warszawy Czesław Mozil i Andrzej Iwulski.
Toyota Marki oraz SOSK Warszawa to wypróbowani partnerzy programu wspierający Konkurs od samego początku. Czesław Mozil i Andrzej Iwulski wsparli czwartą edycję programu zapewniając uczestnikom finału konkursu wspaniały włoski poczęstunek w postaci zupy i deseru. Widząc zaangażowanie dzieci w udzielaniu pomocy przedmedycznej wyrazili chęć edukowania się w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Słowa dotrzymali i wraz z innymi uczestnikami kursu BLS-AED PROVIDER KURS, a w tej liczbie przedstawicielami SOSK, posiedli wiedzę i umiejętności potwierdzone przyznanymi im certyfikatami.
Przed uczestnikami kursu BLS-AED kolejny etap szkolenia, tym razem kurs urazowy, który odbędzie się 19 marca 2016.
Aby finał który odbędzie się 20 maja 2016 był wydarzeniem na miarę jubileuszu, organizatorów, nauczycieli i uczniów startujących w konkursie czeka teraz dużo pracy.
W swoich wysiłkach mogą jednak liczyć na wsparcie naszego Stowarzyszenia.

Władze SOSK w Warszawie są za jak największym rozpowszechnianiem idei niesienia pierwszej pomocy i planują tego rodzaju szkolenie dla wszystkich chętnych członków Stowarzyszenia i nie zrzeszonych szkoleniowców.

Zarząd SOSK Warszawa

Foto relacja z kursu Fundacji Prometeusz – galeria