Pomoc dla uchodźców z Ośrodka dla Uchodźców w Otwocku

  Minął rok od rosyjskiej agresji na Ukrainę. Media codziennie donoszą o okrucieństwach wojny i cierpieniach ludności cywilnej. Warszawskie Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców już po raz drugi przekazało dary dla Ukraińców zakwaterowanych w jednym z budynków Szpitala Powiatowego w Otwocku.

  W zeszłym roku wśród członków Stowarzyszenia zebrano pieniądze na zakup artykułów szkolnych dla ukraińskich dzieci uczęszczających  do polskich szkół. W tym roku prezes  Stowarzyszenia Jan Szumiał przekazał otwockiemu ośrodkowi dla uchodźców wojennych sprzęt AGD ułatwiający codzienne życie ukraińskim rodzinom, a dzieciom zabawki jako świąteczne prezenty. Środowisko instruktorów jest zawsze wrażliwe na problemy potrzebujących i chętne do niesienia im pomocy. Życzymy sobie jednak, żeby ta tragiczna niepotrzebna wojna jak najszybciej się skończyła.

                                  Zbigniew Muszyński

A P E L!

Drodzy Państwo, jeśli w czasie przedświątecznych porządków  stwierdziliście, że w Waszych niewykorzystanych od chwili zakupu zasobach, znajdują się sprzęty AGD lub nietrafnie zakupiona odzież lub obuwie, przekażmy je do zaprzyjaźnionego ośrodka dla uchodźców z Ukrainy w Otwocku. To co dla Was jest nieprzydatne może być potrzebne dla zamieszkujących w ośrodku matek z dziećmi, które znajdują się w niełatwej sytuacji materialnej, a nowe zabawki dają dzieciom chwile zapomnienia o trudnym położeniu w jakim się znalazły i tęsknocie za tymi członkami rodziny którzy pozostali w Ukrainie.

Zarząd SOSK