I PRASKI KONKURS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ – PIĘĆ ZŁOTYCH MINUT – Z NAMI BEZPIECZNIEJ

Dzisiaj zaprosiliśmy do udziału w  Praskim Konkursie Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej „Pięć złotych minut – z nami bezpieczniej” wszystkie szkoły podstawowe z dzielnic: Białołęka, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Targówek, Wawer i Wesoła oraz miast: Marki, Sulejówek, Ząbki i Zielonka.

Organizatorami konkursu są: Fundacja Prometeusz i Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie. Projekt dofinansowany jest z funduszu prewencyjnego PZU POMOC TO MOC.

Celem całego przedsięwzięcia jest wykształcenie świadomej obywatelskiej postawy młodego pokolenia w zakresie pierwszej pomocy. Pomożemy zdobyć potrzebną wiedzę i umiejętności oraz nauczyć się współdziałać z innymi. Uczestnicy będą mieć satysfakcję, zajmując ze swoją drużyną dobre miejsce w konkursie, ale co najważniejsze, będą je mieć, ratując czyjeś życie.

Konkurs planujemy na dzień 22 listopada 2019. Zawody odbędą się w ośrodku OSiR przy ul. Siennickiej 40, a towarzyszyć im będzie festyn edukacyjny. Konkurs poprzedzi seminarium dla nauczycieli w dniu 13 września 2019.

W dniach 21, 28 września 2019 r. oraz  5 października 2019 r. zorganizujemy kursy BLS-AED (Kurs BLS /Basic Life Support/ i AED /Automated External Defibrillation/ jest certyfikowanym kursem European Resuscitation Council /ERC/ i Polskiej Rady Resuscytacji) dla nauczycieli oraz kapitanów drużyn, podczas którego w praktyce wypracujemy ujednolicone metody nauczania pierwszej pomocy zgodne z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji.

Planujemy Kursy Urazowe dla tej samej grupy w dniach 12, 19, 26 października.  

Udział w seminarium i obu kursach umożliwi wzięcie  udziału w naszym przedsięwzięciu szkołom, w których dotychczas nie odbywała się edukacja w zakresie pomocy przedmedycznej.

Przewidziano wiele nagród rzeczowych oraz cztery nagrody główne – zestawy, w skład których wchodzić będą fantom

 

Little Anne QCPR

https://www.laerdal.com/pl/products/simulation-training/resuscitation-training/little-anne-qcpr/

 

 

oraz

AED treningowe (AED Trainer 3 – Laerdal

https://www.laerdal.com/pl/products/skills-proficiency/defibrillation-cardiology/aed-trainer-3/) z kompletem elektrod.

 

 

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w naszym projekcie, w przypadku seminarium dowolnej liczby nauczycieli z Państwa placówki, w konkursie jednej trzyosobowej drużyny utworzonej z uczniów klas 4-6. Prosimy o zgłoszenie chęci uczestniczenia w seminarium 10 września 2019r., a w Konkursie do 15 września 2019r.