Relacja z Pierwszego Motocyklowego Rajdu Warszawa-Monte Cassino

W dniach 22-30 sierpnia 2015 r. odbył się Pierwszy Rajd Motocyklowy Warszawa – Monte Cassino. Trasa Rajdu wyniosła ponad 4.800 km i wiodła przez pięć państw: Polskę, Słowację, Austrię, Słowenię oraz Włochy. W dniu 26 sierpnia dotarliśmy do Polskiego Cmentarza poległych pod Monte Cassino. Pierwszego dnia przejechaliśmy dość długą trasę bo 1.000 km.
W imieniu rodaków udekorowaliśmy stroikiem krzyż upamiętniający pierwotne miejsce pochówku polskich żołnierzy. Na grobach poległych złożyliśmy kwiaty – czerwone maki, zapaliliśmy znicze z herbem miasta Marki(mojego miasta),a na grobie Generała Władysława Andersa położyliśmy biało-czerwoną szarfę.
Tegoroczny Rajd miał na celu przeprowadzenie zwiadu taktycznego przed przyszłorocznym Międzynarodowym Motocyklowym Rajdem, który odbędzie się w dniach 12-22 Maja 2016 r. i w którym uczestnictwo zapowiedziało już wielu motocyklistów .

Zachęcam do udziału w przyszłorocznym Rajdzie .
Pozdrawiam serdecznie
Dariusz Chmielewski

Foto relacja z Rajdu w Galerii

Zarząd SOSK rekomenduje wszystkim instruktorom udział w planowanym na przyszły rok Rajdzie Motocyklowym na wzgórza Monte Casino.