Spotkanie środowiska szkoleniowego nauki jazdy – 18 listopada 2021

W dniu 18 listopada  2021 w siedzibie PIGOSK  w Piastowie odbyło się spotkanie środowiska szkoleniowego Warszawy i członków Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców, zorganizowane wspólnie przez Zarządy SOSK Warszawa i PIGOSK, zatytułowane „Zmiany, zmiany, zmiany”, poświęcone zachodzącym i projektowanym zmianom w ustawach i rozporządzeniach dotyczących transportu drogowego, szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców, kierowców zawodowych, instruktorów nauki jazdy i instruktorów techniki jazdy, egzaminatorów a także okresowym szkoleniom – warsztatom zawodowym tych profesji.SW dniu 18 listopada  2021 w siedzibie PIGOSK  w Piastowie odbyło się spotkanie środowiska szkoleniowego Warszawy i członków Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców, zorganizowane wspólnie przez Zarządy SOSK Warszawa i PIGOSK, zatytułowane „Zmiany, zmiany, zmiany”, poświęcone zachodzącym i projektowanym zmianom w ustawach i rozporządzeniach dotyczących transportu drogowego, szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców, kierowców zawodowych, instruktorów nauki jazdy i instruktorów techniki jazdy, egzaminatorów a także okresowym szkoleniom – warsztatom zawodowym tych profesji.

W spotkaniu udział wzięli i wygłosili prelekcje a także udzielali odpowiedzi na zadawane pytania z sali przez uczestników spotkania zaproszeni goście:

  1. Panowie Marcin Kichler i Jakub Żbucki, główni specjaliści z Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury.
  2. Pani Maria Dąbrowska-Loranc, Kierownik Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Instytucie Transportu Samochodowego.
  3. Panowie Tomasz Matuszewski, V-ce Dyrektor i Rafał Grodzicki, Rzecznik Prasowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Warszawie.
  4. Panie Maria Wrona-Żółtowska, V-ce Dyrektor i Ewa Kowalewska, Naczelnik Wydziału Nadzoru, Kontroli i Rejestracji Pojazdów oraz Wydawania Uprawnień w Biurze Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu m. st. Warszawy.
  5. Państwo Robert Domagała, V-ce Dyrektor, Agnieszka Czarniecka i Michał Bazyluk z Pionu Produktów i Usług Identyfikacyjnych Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.
  6. Pan Robert Niedbałko aspirant sztabowy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Mimo okresu pandemii COVID-2 frekwencja potwierdza ważkość i zasadność organizowania tego typu spotkań, w trakcie których atmosfera była spokojna, a pytania zadawane z sali i odpowiedzi gości zadawalające i merytoryczne. Uczestnicy spotkania stwierdzili, że takie wydarzenia powinny być organizowane częściej.

Spotkanie poprowadzili Panowie: Jan Szumiał- Prezes SOSK Warszawa i Wojciech Góra Dyrektor PIGOSK.

Szczegółowe informacje o przebiegu spotkania zamieścimy wkrótce.

Fotorelacja ze spotkania w Galerii