Warsztaty instruktorskie 2022

W dniach 14-15 października odbyły się w Centrum Szkoleniowym Grupa Cargo Jaworzno coroczne warsztaty instruktorskie zorganizowane przez Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie. Pierwszego dnia odbyły się zajęcia praktyczne z wykorzystaniem symulatorów jazdy samochodem ciężarowym i osobowym, symulatora zderzeń i symulatora dachowania. Można było obejrzeć pojazdy weterany szos np. Fiat 500, Mercedesy, bolid wyścigowy. Była też poruszona tematyka stresu od strony psychologii.

Po wstępnej instrukcji przeprowadzono jazdy na płycie poślizgowej. Osoby posiadające uprawnienia do szkolenia na wyższe kategorie prawa jazdy samochodami ciężarowymi, pozostali, samochodami osobowymi. Poruszono też zagadnienie związane z tzw. martwym polem w lusterkach samochodów ciężarowych i związanych z nim występujących zagrożeń.

Drugiego dnia podczas zajęć teoretycznych próbowano rozwiązać problem związany ze zmianami wprowadzonymi w PoRD dotyczących skrzyżowań i przejść dla pieszych. Przedstawiono interpretację pełnomocnika Ministra Infrastruktury ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ruchu Rowerowego Pana Marka Dworaka. Dyskusje były momentami burzliwe.

Fotorelacja z warsztatów w Galerii

Jan Szumiał Prezes SOSK