Przez zabawę do bezpieczeństwa najmłodszych

W dniu 3 maja br. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr.41 przy ul. Bartniczej 2 w Warszawie odbył się coroczny „Piknik z Reymontem”

Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie koncentrując się nie tylko na szkoleniu osób dorosłych wielokrotnie włączało się w różnego rodzaju działania poświęcone bezpieczeństwu najmłodszych uczestników ruchu drogowego: szkolenia, festyny, pikniki, konkurs pierwszej pomocy. Tym razem działaliśmy pod hasłem „Przez zabawę do bezpieczeństwa najmłodszych”.

Nie mogło nas zabraknąć i tym razem. Wśród wielu punktów z różnymi atrakcjami my też rozstawiliśmy swoje stanowisko oferując młodszym i starszym m.in.: próbę z alkogoglami pozwalającą  na trzeźwo przekonać się jak zawęża się pole widzenia po spożyciu alkoholu lub środka podobnie działającego, układanie puzzli z alarmowymi numerami telefonów służb ratowniczych, sprawdzanie u osób poszkodowanych oddechu, stanu przytomności i układanie ich w pozycji bezpiecznej oraz zdalne kierowanie samochodzikami elektrycznymi po wyznaczonym torze z przeszkodami. Dzieci poprawnie wykonujące zadania otrzymały słodki poczęstunek i gadżety zwiększające ich bezpieczeństwo na drodze.

Prezes SOSK Jan Szumiał