„NIE BĄDŹ DZBANEM DROGOWYM”

Nie bądź dzbanem drogowym to ogólnopolska akcja społeczno-edukacyjna pod patronatem Krajowej Rady BRD z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kierowca.PL.
Wykładowcy z OSK spotkają się z młodzieżą w salach kinowych Helios
i w klasach szkół ponadpodstawowych. Wyposażeni w multimedialne prezentacje i nowoczesne mobilne aplikacje, będą mówić i prezentować językiem, który dociera do Pokolenia Z.

Wykładowcy poruszają tematykę uczestniczenia w ruchu drogowym z poziomu pieszego, motocyklisty, kierowcy. Wyjaśniają jak korzystać z nowoczesnych środków transportu takich jak hulajnogi i deskorolki elektryczne oraz jak do nich odnosi się prawo.

Uczymy przez zabawę. Każde spotkanie zakończone jest udostępnieniem aplikacji mobilnych z testami z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. To 10 pytań, które nawiązują do przeprowadzonego wykładu. Uczniowie mogą udostępniać i dzielić się aplikacją z innymi. Powiększając tym samym zasięg całej akcji o swoich znajomych i rodzinę. Tym samym biorą udział w konkursie, gdzie ostatni jest przysłowiowym dzbanem drogowym.
A najlepsza szkoła wygrywa…

Poniżej link do filmu opisującego akcję:
https://youtu.be/VsvswbXbV5U