„Szkolenie w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym”

W dniach 6-7 października Zarząd Stowarzyszenia Instruktorów i Ośrodków Szkolenia Kierowców ( dawniej: Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców) w Warszawie zorganizował dla członków organizacji coroczne warsztaty dla instruktorów nauki jazdy.

Każdego roku tego typu spotkania organizujemy na terenach innych obiektów. Każdy obiekt ma inną infrastrukturę i specyfikę . Instruktorzy techniki jazdy prezentują odmienne poglądy i preferencje co pozwala zapoznać się z różnorodnymi sposobami prowadzenia szkoleń  zależnymi od regionu.

W tym roku skorzystaliśmy z gościnności ODTJ Faworyt w Wasilkowie.

Pierwszego dnia odbyły się zajęcia na obiekcie przeznaczonym do doskonalenia techniki jazdy w bezpiecznych torowych warunkach wyposażonym w urządzenia destabilizujące tor jazdy tzw. szarpak, płytę poślizgową z kurtynami wodnymi, pierścieniem ze zraszaczami wodnymi, tor szkoleniowy o długości 2 km .

Wieczorem był czas na dyskusje, wzajemną wymianę zdań i opinii co do sposobu prowadzenia szkoleń   w poszczególnych ośrodkach.

Drugiego dnia zajęcia teoretyczne podczas których m. in. omówione zostały zmiany zachodzące w prawie o ruchu drogowym, definicjach i przepisach dotyczących prawa jazdy i szkolenia przeprowadzone były przez centrum Szkolenia Kierowców ALFA.

Uczestnicy tego wydarzenia wyjeżdżali usatysfakcjonowani i w dobrych humorach.

Jan Szumiał Prezes

Kilka opinii:

Dzień dobry,

Mam kilka refleksji po spotkaniu.

  1. Po wykładach udostępniłbym ich treść. Tak aby wszystkie informacje skatalogowane były dostępne dla słuchaczy. Forma dowolna; wydruk, płyta czy choćby umieszczenie zawartości na wirtualnym dysku dla chętnych.
  2. W części praktycznej, każdy z instruktorów prowadzących zajęcia mógłby zapisać kilka uwag – nad czym każdy z nas powinien się skoncentrować, aby poprawić umiejętności. Oczywiście dla chętnych.
  3. Rozmowa na temat metod nauczania. Tak aby podzielić się sposobami dotarcia do kursantów. Bardzo podobało mi się kilka zdań jednego z instruktorów na temat prac nad spostrzegawczością kursantów. Oczywiście dla chętnych, tych którzy mają ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami.  -Dziękuję, Zbigniew Kmieciński

 

Jak zwykle w tym gronie było świetnie. – Krzysztof Kazana

 

Jak zwykle wyjazd szkoleniowy bardzo merytoryczny, ale też pełen wyzwan dla uczestników.Tor do zadań świetnie wyposażony.

– Marzena Szczepańska(Franiewska)

 

 

Fotorelacja na Facebooku Stowarzyszenia